• " MŁODZIAKI RZĄDZĄ..."

• 27 kwietnia uczniowie klas: IV a i IV b wzięli udział w warsztatach z komunikacji pt. Młodziaki rządzą, które odbyły się w Centrum Dobrego Wychowania działającym w Motyczu Leśnym.Już od początku wycieczki dzieciaki bawiły się świetnie. kiedy dojechaliśmy na miejsce klasy zostały podzielone na dwie grupy. Klasa IV a brała udział w zajęciach pod opieką pani T. Manaj, natomiast klasa IV b pod opieką p. M. Psujek.Uczniowie w ramach warsztatów brali udział w grze zespołowej, w czasie której wspólnie przygotowywali kronikę klasową - klasowy almanach.W grupach wybrali się w podróż prowadzącą do odkrycia prawdziwego skarbu. Wspólnie wykonywali zadania, które umożliwiły im lepsze poznanie swoich koleżanek i kolegów. Punktem kulminacyjnym warsztatów było  odkrycie szyfru do ukrytego skarbu.Serca dzieciaków skradły dobrze wychowane alpaki - Duszek, Czarek i Hulio, z którymi uczniowie przebywali w czasie każdej przerwy między zajęciami. Uczniowie korzystali także z placu zabaw znajdującego się na terenie ośrodka. Na zakończenie dzieci zjadły obiad i w doskonałych humorach powróciły do domów, zachowując dobre wspomnienia z pobytu w ośrodku.

• SZANUJMY NASZĄ ZIEMIĘ

• Tradycyjnie dnia 22 kwietnia w szkole odbyła się uroczystość poświęcona Światowemu Dniu Ziemi.

Uczniowie  klasy IVa zaprezentowali spektakl teatralny pt. „SZANUJMY NASZĄ ZIEMIĘ”, w którym to uczniowie wcieleni w rolę kosmitów i zwierząt  propagowali ekologiczne postawy i ochronę środowiska. Przedstawienie wzbogacone zostało utworami muzycznymi o tematyce ekologicznej oraz  występem uczniów i ich mam z Ukrainy.

Przedstawienie niezwykle podobało się publiczności o czym świadczyły gromkie brawa.

W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowano również konkurs na eko plakat w języku angielskim.

I miejsce zajął Adrian Gregier uczeń klasy V b, II miejsce Kacper Pawlas uczeń klasy V b i III miejsce Julia Szuran uczennica klasy V b. Ze względu na wysoki poziom prac przyznane zostały również cztery wyróżnienia.