• „Rozwiń skrzydła, odkrywaj swoje talenty”

• TYDZIEŃ UCZNIOWSKICH SUPERMOCY!!!

W dniach 23-30 listopada 2022 społeczność Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej - Curie z przyjemnością przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Uczniowskich SuperMocy. Nasze hasło przewodnie brzmi  „Rozwiń skrzydła, odkrywaj swoje talenty” Dzieci odkrywają swoje mocne strony i przekonują się, że mają ich wiele.  Kolorują pióra, które są dla nas symbolem dążenia do celu, wiary we własne możliwości, pokonywania trudów i przeszkód. Z nich zostaną utworzone kolorowe skrzydła pokazujące jak wiele Supermocy posiadamy jako społeczność i uświadomią nam, że zawsze warto dążyć do realizacji swoich planów, marzeń.

• KONCERT ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ

• Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert „Za Naszą i Waszą Wolność”. Słowno- muzyczny montaż ukaże czasy dawnego braterstwa Polaków, które zostały zapisane na kartach historii Polski. W repertuarze wydarzenia znajdują się utwory relacjonujące losy okresu wojennego. Koncert jest wielopokoleniowym wydarzeniem, w którym wystąpią wokaliści i instrumentaliści z terenu gminy Trawniki. Oddamy hołd Tym, którzy przelali krew: „Za Naszą i Waszą Wolność”.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z klasy 4b przygotowali krótką scenkę. Swoją grę aktorską zaprezentowali w środę 9 listopada w klasach I-IV.

Bohaterami przedstawienia były postacie znanych bajek. Natomiast ich problemem to nękające dolegliwości zdrowotne, przyczyną których jest NIECZYTELNICTWO dzieci.

W przedstawieniu udział wzięli: Aleksandra Beczkalska, Edyta Kociubowska,  Zuzanna Krysa, Amelia Malesza, Emilia Małysz, Nakonieczny Mateusz, Dawid Pawlak, Antoni Trała.

Uczniów przygotowała p. Agnieszka Szmidt

29 września (czwartek)

Celem Święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką tego Święta jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Czytanie na głos stymuluje rozwój komórek mózgowych, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Opis: Mądra Sowa Czyta Książkę Rysunek - Stockowe grafiki wektorowe i więcej  obrazów Książka - iStock

Wiersz o czytaniu”

Czytaj, by być pewnym siebie,

Czytaj, by być w siódmym niebie,

Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

Czytaj, żeby poznać świat,

Czytaj, nieważne ile masz lat.

Renata Czajęcka

W dniu 29 września w każdej klasie uczniowie czytali wcześniej wybraną przez siebie książkę. Na każdej lekcji po 15 minut.

• Narodowe czytanie

• NARODOWE   CZYTANIEwspólne święto czytelnictwa.

W sobotę 3 września 2022 roku, w trwającym Roku Romantyzmu Polskiego, w naszym kraju po raz 11 odbędzie się głośne czytanie - Narodowe Czytanie Ballad i romansów.

W NASZEJ SZKOLE CZYTAMY W PONIEDZIAŁEK 05 WRZEŚNIA NA KAŻDEJ GODZINIE PO 10 MINUT. Dotyczy klas V-VIII.

Na wszystkich drzwiach do sal lekcyjnych są plakaty promujące akcję.