• MIODOWA LEKCJA

• Klasa 4b włączyła się do MIODOWEGO PROJEKTU

Na godz. wychowawczej obejrzeliśmy film edukacyjny poświęcony pszczołom i produktom pozyskiwanych od nich. Zawiesiliśmy trzy plakaty. One także pomogły nam w poszerzeniu wiedzy o odmianach i postaciach miodów, a także produktach pszczelich i ich zastosowaniu.

To właśnie pszczołom zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności na całym świecie. Te pożyteczne owady zapylają aż 77 proc. gatunków roślin, z których wytwarzane są produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. Bez pszczół ludzkość wyginie. Dlatego tak ważna jest pomoc każdego z nas, by te pracowite owady miały gdzie żyć

W pracowni, pokoju nauczycielskim umieściliśmy kalendarze trójdzielne, a na biurkach nauczycielskich postawiliśmy kalendarze piramidki, rolą których m.in. jest rozpowszechnianie miodów.

Cały pakiet, promujący produkty pszczelarskie, nasza szkoła otrzymała od Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych.

Nasz udział w projekcie był po to, aby docenić pracę rolników i pszczelarzy w Polsce, a przede wszystkim, aby  uświadamiać ważność pszczół.

Do tematu jeszcze powrócimy…

• KLOCKI LEGO

• Nowe walizki z UMCS - nowe wyzwania!

Klocki LEGO pozwalają na budowę przeróżnych robotów, wyposażonych w rozmaite czujniki, siłowniki i sterowniki

Obsługa aplikacji LEGO Boost na tablecie to błachostka dla naszych umysłów.

Zabawa z programowaniem robotów to super zabawa.

• NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH

•                     15 marca br. w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie ucz. kl. VIII b Natasza Mazur odebrała wyróżnienie Laureata Konkursu Poetyckiego dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego „ NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH”.

Uroczystość zainaugurował koncert Chóru I stopnia Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Galę uświetniły wystąpienia Gości Honorowych, adres okolicznościowy  Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka skierowany do Uczestników i Organizatorów odczytał Pełnomocnik MEN Pan Marcin Jakóbczyk, głos zabrali między innymi Przedstawiciel Wojewody Lubelskiego Pan Michał Sieczka, Przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty Pan Marcin Rybicki, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Bartłomiej Bałaban.

Protokół  podsumowujący konkurs odczytała Pani Przewodnicząca Jury Urszula Gierszon.  Edycję konkursu podsumował Przedstawiciel Komitetu Organizacyjnego Pan Zygmunt Marek Miszczak.

Nataszy gratulujemy sukcesu a Organizatorom dziękujemy za wspaniałą organizację Gali.

• Dołącz do akcji

• Koło Misyjne zachęca do wzięcia udziału w akcji MisjonarznaPost.pl

Misjonarz na Post to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez np. modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia.

Na świecie pracuje obecnie 1741 polskich misjonarzy. To nieco mniej niż w ubiegłym roku, dlatego tym bardziej potrzebne jest duchowe wsparcie poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia.

Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wypełnić krótki formularz na stronie www.misjonarznapost.pl, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mailowego, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.