• ANDRZEJKI

MIŁO WŚRÓD MALUCHÓW

STARSI MŁODSZYM

SPOTKANIE Z POLICJĄ

W dniu 24 września 2019 roku gościliśmy w przedszkolu Panów policjantów z Komendy Powiatowej w Świdniku. Dużą atrakcją dla dzieci była obecność psa policyjnego Maxa. Przewodnik psa  tropiącego  opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Zwrócił również uwagę dzieciom jak należy się zachować w kontakcie z nieznanym i groźnym psem. Przeprowadził także krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom Maxa.

Drugi z policjantów przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy!