• CO SŁYCHAĆ W NASZYM PRZEDSZKOLU

• PIKNIK RODZINNY
          • TEATRZYK "GRAJĄCE DRZEWO"

• ZABAWA CHOINKOWA
          • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
          • 30.01.2019r odbył się w naszym przedszkolu KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Lulajże Jezuniu”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały się do występu. Przedszkolaków oceniało jury konkursowe. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy uczestnicy zaśpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono laureatów. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.

W kategorii dzieci 3-4 letnich występowały:

LENA MICHALIK  lat 3 - miejsce I

MARTYNA KIJEK lat 4 - miejsce I

WIKTOR KOCIUBOWSKI  lat 3 - miejsce II

ROZALIA STANIKOWSKA  lat 3 - miejsce III

HANNA GIERSZON - udział

W kategorii dzieci 5-6 letnich występowały:

KORNELIA BUCHOSKA lat 6 - miejsce I

JULIA WILK lat 5 - miejsce II

EMILIA MALYSZ lat 6 - miejsce III

EDYTA  KOCIUBOWSKA  lat 6 - miejsce III

ALEKSANDRA SZPAKOWSKA - udział

KAJA  SIERPIEŃ - udział

Dziekujemy p. Joannie Paneckiej i p. Paulinie Kamińskiej za zorganizowanie konkursu.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA
          • Tydzień miłości, uśmiechu i serdecznych życzeń.Od 21 do 25 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu odbywały się spotkania na które były zaproszone babcie i dziadkowie naszych milusińskich.

• JASEŁKA
          • Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.

W tym roku dzieci z grupy V przygotowały pod okiem pani Agaty Malinowskiej Jasełka. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie

• WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
          • 6 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj na twarzach wszystkich wywołał uśmiech. Przywitaliśmy Go radosnymi piosenkami, wyrecytowaliśmy wiersze, po czym Mikołaj rozdał nam prezenty. Mikołaju dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola, obiecujemy, że będziemy grzeczni i zapraszamy za rok!

• " W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH"
          • 30 listopada 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu Quiz „W zdrowym ciele zdrowy duch”, w którym wzięli udział reprezentanci wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację n społeczności przedszkolnej. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz zasad dbania o higienę ciała. Przedstawiciele z poszczególnych grup startowali w różnych konkurencjach: rozwiązywanie zagadek o tematyce zdrowotnej, uzupełnianie rymowanek, quiz wiedzy, zgadnij co to (degustacja z wyłączeniem zmysłu wzroku i określanie, co jest zdrowe dla naszego organizmu, a co nie), test wyboru oraz zadanie z wykorzystaniem kart pracy. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie było nagradzane określoną liczbą punktów. Dzieci bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i ciesząc się każdym zdobytym punktem. Na zakończenie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• FILM "DINOZAURY"
          • 14 listopada dzieci obejrzały film w wersji 3D pt. "Dinozaury", w trakcie którego przeniosły się w czasy prehistoryczne.

• 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
          • Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasze przedszkole zorganizowało cykl wydarzeń związanych z tym świętem.

Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną z Lublina.

Wspólne sadzenie na terenie przedszkola dębu pamięci z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

• TEATRZYK "JAŚ I MAŁGOSIA"
          • 19 października 2018r. wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w spektaklu pt. „Jaś i Małgosia” wystawionym przez przyjezdny teatr. Dzieci z przejęciem i zaciekawieniem  obejrzały cały spektakl. Wszystkich zachwyciła piękna scenografia i nikt w trakcie przedstawienia się nie nudziłJ Bajka w sposób humorystyczny i łatwy w zrozumieniu dla dzieci zachęcała je do dbania o otaczający nas świat roślin i zwierząt. Na uwagę zasługiwało również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ” – Z tej okazji rodzice dzieci 6-cio letnich pod kierunkiem wychowawców p. Agaty Malinowskiej i p. Urszuli Haranicz przygotowali dla dzieci teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci również zaśpiewały swoim Paniom z okazji ich święta.

• DZIEŃ CHŁOPAKA
          • „DZIEŃ CHŁOPAKA”- Prezenty i wspólna zabawa- to co dzieci lubią najbardziej J